EST RUS ENG
IZZI Otsing
1
126
30
Õhtuleht
Venemaa pealinna oli linnavõim külvanud muru asemele kanepit.
Pärnu Postimees
Olen kogu oma teadliku ja teadusliku elu jooksul niisugune mees olnud, kes luba küsimata peaaegu mitte midagi ei tee.
Õhtuleht
"Minul läheb vetelpäästjana kolmas suvi, mäletan, ise tegin kahe aasta eest sama koolituse läbi," muigab Kristi Roos, kelle pärast hetk varem pidid teised neiud-noormehed kätekõverdusi tegema. "Kord nagu sõjaväes!" müristab kõrvalt naerda G4S vetelpäästjate koolitaja Henry Seemel.
Maaleht
Vihmasel varasügisel on muru väga mugav rajada, sest kastmise eest hoolitseb taevas ning seeme idaneb niiskes suvesoojas mullas kiiresti.
Pärnu Postimees
Vahtramäe talu õuesügavuses istub peremees Endel Teearu pingil, ees aiakärutäis oakaunu. Nende kuhi väheneb iga käeliigutusega ja peotäite jaotus on selline, et suured oad lähevad ühte ja väiksed teise punasesse plastpange. Suured on supiks ja väiksed seemneks, sest kes siis linnast poest läheb kevadel seemet ostma, ikka endal peab mahapaneku tagavara alles olema.
Sakala Ajaleht
Täispikkuses artikkel ilmus 5. oktoobri «Sakala» paberväljaandes Suurte festivalide ajal mitu suve järjest kannatada saanud Teise Kirsimäe plats Viljandi lossimägedes saab enne talve uue mullakatte ning sinna külvatakse ka muruseemet.
Maaleht
Mahetootjaid ühendav tulundusühistu Wiru Vili hankis tänavu kevadeks piisava koguse kanepiseemet, nii et sellest jagus nende koostöövõrgustiku liikmetele kokku 200 hektari külvamiseks.
Õhtuleht
"Selles raamatus on natuke juttu ka Tšingis-khaanist, kellele hobuse seljast maha tulles pakkusid mehed oma naisi, vennad oma õdesid ning isad oma tütreid – et perekonda jääks geniaalne seeme! Iga kahesajas inimene siin maamunal ongi Tšingis-khaaniga veresugulane – seda on DNA-testiga ka tõestatud," üllatas kirjanik Olev Remsu oma verivärske raamatu "Püha Baikal" tutvustamisel restoranis Troika.
Maaleht
Veerand sajandit tagasi pandi telesaates “Mõtleme veel” idanema Eesti ajaloo ühe võimsaima rahvaliikumise, Rahvarinde seeme.
Maaleht
Obadus jalgevahele ja oht käeluu murda käivad seemendaja elukutse juurde. Šveitsis said nad osa oma töö kaunimast poolest.
Tartu Postimees
Eilne ilus kevadilm oli justkui loodud selleks, et Prima Vista saaks külvata kirjanduse seemet Elvas. Nagu varasematelgi kordadel, pani Tartu kirjandusfestival oma üritustele taas punkti Emajõelinnast eemal.
Pärnu Postimees
Sipelgatõrjepulber Kapo Expert 250 g Hind Pärnu Postimehe tellijaskonna liikmele 5.90 € Tavahind 7.36 € PakU (paksu kasu) 1.46 €  
DELFI Uusised
Neil päevil möödus 25 aastat sellest, kui ETV otsesaates „Mõtleme veel!” esitati ettepanek Rahvarinde moodustamiseks. Kui EKP juhtkonda tabas üleskutse 1988. aasta 13. aprillil šokina, siis Eesti rahva jaoks paistis see juba oodatud sõnumina. „See oli õhus” – nii on paljud osalised hiljem meenutanud.
Maaleht
Sattusin mõned aastad tagasi ühele sellistest toredatest sünnipäevadest, kus keegi kedagi eriti ei tundnud. Arenes loomulikult vestlus teemal, millega keegi tegeleb. Üks noormees juhtis vestlust ja usutles tütarlast, kes rääkis, et tema tegeleb portreede joonistamisega.
Sakala Ajaleht
HEA TAVA on kultuuri, ka poliitilise kultuuri üks osa. Vajame kinnitust, et on olemas midagi, mis on ilus, hea, usaldusväärne ja siiras.
Järva Teataja
Laupäeval Koerus aset leidval mesinike suvisel teabepäeval õpetab mesilasemasid seemendama oma ala üks parimaid asjatundjaid soomlane Kari Pirhonen.
Maaleht
Tänavu tunnevad põllumehed huvi uute sortide vastu, sest karm talv näitas, et seemet tuleb sagedamini uuendada.
Maaleht
Lugeja küsib: Meie väikeses kaupluses ei korjatagi sügisel seemneid müügilt, vaid need seisavad aastaringselt. Kas selline hoidmine võib seemete kvaliteedile mõjuda? Kas lillesibulaid võib ka nii hoida?
Maaleht
Aiaäris kuuleb sageli nurinat: miks on vahel tomatiseemne pakis ainult viis seemet ja miks need nii kallid on?
Maaleht
Hispaania disainer Martín Azúa leiutas biolaguneva urni, millesse on peidetud ühe puu seeme. Urn ise on tehtud kookospähkli koorest ning selles on kokkupressitud turvas ja tselluloos ning ruumi on ka tuha jaoks. Kui urn maha istutada, saab seeme toitu nii seal olevast pinnasest kui ka inimesest järele jäänud tuhast.
Maaleht
Hispaania disainer Martín Azúa leiutas biolaguneva urni, millesse on peidetud ühe puu seeme. Urn ise on tehtud kookospähkli koorest ning selles on kokkupressitud turvas ja tselluloos ning ruumi on ka tuha jaoks. Kui urn maha istutada, saab seeme toitu nii seal olevast pinnasest kui ka inimesest järele jäänud tuhast.
Maaleht
Tänavu saab üle pikkade aastate Jõgeva Sordiaretuse Instiuudist taas osta sõja-ajast pärit 'Jõgeva kollase' seemet.
Maaleht
Kriitilise piirini vähenenud Eesti kuuseseemnete varu sai tänu heale käbiaastale täiendust, millest jätkub riigimetsa uuendamiseks järgmisel 10-12 aastal. Novembrist märtsini kestnud käbikorjamise hooaja jooksul ostis RMK valdavalt eraisikutelt 470 000 liitrit käbisid, millest saadakse 4500 kg kuuseseemet.
Õhtuleht
G4S rannavalve juht Henry Seemel paneb lastevanematele südamele, et lapsi ei tohi saata täispuhutavate ujumisvahenditega üksi randa.
Maaleht
Traktorite kohta saab täpsed andmed ARKist, kuid külvikute edetabelit koostades tuleb usaldada firmasid ja praktikuid. Eesti turul paistab olevat kaks liidrit: Väderstad ja Horsch.
Maaleht
Miks seemnepoodides müüdavatel enamikel seemnepakenditel puudub märge seemne idanevuse kohta? Kas seda nõuet enam ei eksisteeri? Probleem tuleneb sellest, et olen ostnud tuntud seemnepoodidest hirmkallist seemet, aga idanevus on 0!
Maaleht
Vahel siiski, ehkki väga harva, juhtub metsaskäija ka metskitse nägema.
Tartu Postimees
«Rand on nagu teater. Nii nagu näitlejad peavad oma rolli teadma, et vaataja saaks etendust nautida, peavad ka vetelpäästjad oma osa tundma,» arutles vetelpäästja Henry Seemel, kelle pilgu all tegid Auras katseid kümme tulevast rannavalvurit.
DELFI Uusised
Pärnu Rääma põhikooli direktor Elmo Joa peab koolis ehitustöid teostavat ettevõtet Marmel-E süüdimatuks ning vastutustundetuks. Direktori sõnul kinnitab ettevõtte juht Arvi Seemel iga nädal, et tööd saavad valmis, kuid tegelikult on tähtaegadest kõvasti maha jäädud.
Õhtuleht
Täna pärastlõunal panid G4Si Tallinna randade vetelpäästjad taas oma võimed proovile traditsiooniliseks saanud päästevõistlustel. Kaheteistkümnest võistkonnast osutus kõige kiiremaks Pirita ranna meeskond koosseisus Karl Seemel ja Raivo Nilsk.
1